Selamun Aleyküm hocam biliyorsunuz günümüzde İlluminati adı verilen gizli bir örgüt var ve bu örgüt Aydınlatılmışlar olarak türkçesi isimlendiriliyor peki bu İlluminati sizce iyi bir örgüt mü yoksa kötü bir örgüt mü Ben bazen Müziklerini dinliyorum yani keyiften dolayı canım sıkıldığı için sizce İlluminati müziği dinlemek günah mı yoksa dinlemek serbest mi yada İlluminati Günah Falan mı İlluminati Hakkında biraz bilgi verirmisiniz?

******* 

Ve aleyküm selam.

Sözde sorunuz; çok gereksiz, faydasız, mâlâyâni tasnifine dahil gevezelik ve zevzeklikten ibaret!..

Ya da aklın (!) sıra güya bizim zekâmızla-mantığımızla, dinî ilimler sahasındaki birikimimizle, genel kültür seviyemizle alay etmeye yeltenmişsin!

Yazık! Çok yazık…

Peki, sen bu örgütün ne olduğunu bilmiyor musun?

Merak edip hiç mi araştırmadın? Bk. http://illuminizm.blogspot.com.tr/2013/01/illuminati-orgutu-sistemi-amaci-nedir.html

Maamafih bunları diline-kalemine dolayacak kadar bir şeylerden haberdar olduğuna, müziğiyle-bilmemnesiyle de ilgilendiğine göre, demek ki geneli itibariyle değerlendirecek kadar bir bilgi kırıntısına sahipsin. Bizi de pekâla bildiğine nazaran, sözünü ettiğin teşkilatın bize daha nesini soruyorsun?!

Müzik hakkındaki görüş, düşünce ve tumumuz ise mâlum olduğu üzere İslâmî kıstaslar / kriterlerdir. Çok merak ediyorsan, sitede bu mevzuda kaleme aldığımız yazılara bakabilirsin.

Bu ve benzeri saçmalıklara harcayıp israf edecek zamanımız yok.

Lütfen başka kapıya / başka adreslere… 

Go to top