Merhaba. 1 yıl öncede size yazmıştım ancak yanıt alamadım. Tekrar yazmak istedim çünkü benim için önemli bir soru.: Geçen yıl seyahet esnasında uyurken rüyamda Peygamber Efendimizi gördüm. Yüzü çok belirgin değildi ancak kısa boylu, hafif yapılı idi sadece gölge gibiydi net olarak göremedim. Herhangi bir şey öğütlemedi ya da bir şey göstermedi, aynı ortamdaydık ve yemek yiyorduk. Sohbet ediyordu ama biz hayranlıkla izliyorduk. Bunun anlamı nedir ? Ayrıca bu tür rüyalar herkese anlatılmamalıymış, bu ne kadar doğrudur? Cevabınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

 

 

*******

Merhaba.

Rüyalarla ilgili yazdıklarınıza yorum adına bizden cevap alamamanız normal… Çünkü işimiz-mesleğimiz rüya tabiri ve tabirciliği değil; ayrıca meşrebimiz de rüyalarla-rüyacılıkla uğraşmaya müsait değil.

O sebeple gördüğünüzü söylediğiniz rüya ile alakalı yazabileceğimiz tek şey; “rüyanız hayrolsun” sözüdür.

Evet, rüyada Efendimizi (s.a.v.) görmek elbette ki güzeldir. Şeytan da onun suretine giremez. Ama sen onu hâl-i hayatında görmedin ki,  rüyada gördüğün zâtın o olduğunu nereden bileceksin? Şeytan seni öyle / o yolla kandırmış olamaz mı?! Zaten ortaya koyduğun tasvir de, onun hadislerde anlatılan şemâil-i şerifilerine pek benzememekte…  

Tavsiyemiz; rüyalarla değil, uyanıkken eline geçenlerle meşgul ol. Rüyanda padişah olursun, uyandığında ise kendini yatağında bulursun.

Rüya, rüya tabir ve anlatımıyla alakalı geniş bilgi için bkz. http://halisece.com/sorulara-cevaplar/1262-ruya-tabiri.html

Go to top