Oku ve yüksel” hadisi

Selamun Aleyküm Hocam Peygamber efendimiz (salallahu  aleyhi vessellem)in bir merak ettiğim hadisi var o hadisde şöyle "Kur'an ehli (yani onu okuyan, onunla amel eden) cennete girdiği vakit, kendisine: "Oku ve yüksel!" denilir. O da okur ve yükselir. Her ayet için bir derece verilir. Böylece o bildiği ayetleri sonuna kadar okur (ve her biri için bir derece alır)." Hocam bu hadisde tam olarak ne anlatılmak isteniliyor yani Cennet ehli Her Kuran Okuduğu zaman derecesi yükselecek mi ve bu sonsuza kadar sürer mi yani ebedi yükselişe mi işaret ediyor? cevaplarsanız çok sevinirim kafama takılan bir sorudur

Soru: Oyunbaz48 tarafından yazıldı. Kategori: Soru - Cevap

*******

Ve aleyküm selam Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Madem bahsettiğin hadisi merak ettin, kafana takıldı, niçin siteye girip bakmadın?! Var çünkü sitede…

Maksadını biliyorum, farkındayım, cevap vermeye değmez. Belki sorunun değil, fakat soranın buna liyakati yok. Güya kendince oyun oynuyor, aklımızla-fikrimizle-zekâmızla alay etmeye kalkışıyorsun! Kendini de büyük vebâl altına sokuyorsun. Seni Allah’a havale ediyorum. Ne halin varsa gör!

Ama her şeye rağmen söz konusu hadisin geçtiği yazıyla birlikte iki ayrı yazının daha başlıklarını-linklerini verip, samimi okuyucularımıza hatırlatmak ve bu mevzudaki bilgilerini tazelemelerini temin etmek istedim... Sen de bakmak istersen bak ve merakını gider!

Kur’an’ın ihmâli ve mâlâyani ile vakitleri heder etmek

Şefaatı en makbul olan

Kur'an'ı öğrenmeyen veya bildiği halde okumayanların ahiretteki kaybı

Go to top