Tavuk döner dükkânı

Selamun aleykum sevgili Halis hocam... Hocam şimdi  helal tavuk vesaire yazıların  bazılarını  okudum az çok  bilgi edindim.Size sorum , tavuk döner dükkanı açmayı  düşünüyorum ama tavukların erpiliç gibi kuru yolum  helal kesim diye söylenilen yerlerden temin etmeyi düşünüyorum merak ettiğim  konu arden marketlerimizde hem toros hemde farklı markalar satılıyor  yani  bende insanlara bu yerlerden temin ettiğim etleri satabilir miyim vebal altında kalır mıyım  bizleri bilgilendirdiginiz için  teşekkür ederiz...

Soru: Erol tarafından yazıldı. Kategori: Soru - Cevap

*******

Ve aleyküm selam sevimli kardeşim;

Ben tavukçu değilim. Et ve tavuk ürünleriyle yakînen bir ilgim de yok. Çeşitli sebeplerle tavuk etine de pek rağbet etmiyorum. Bizim yaptığımız, ortaya konulan veri ve bilgiler çerçevesinde meseleleri dinî-ilmî açıdan tahlil edip, Müslümanlara meccânen yardımcı olmaya çalışmaktan ibarettir. Ona da mâlumunuz dileyen uyar, uymayana ise uygulayabileceğimiz herhangi bir müeyyideden söz edemeyiz. Allah indindeki hesabı-mes’ûliyeti tamamen kendisine aittir. Doğru yaparsa da, eğri yaparsa da...

Binaenaleyh dile getirdiğiniz hususları, yapmayı düşündüğünüz iş açısından bize değil, ilgili firmalara sormanız daha doğru ve daha isabetli olur. Bu cümleden olarak alıp kullanmak istediğiniz marka-tavukları ARDEN’le istişare ediniz, onların fikirleri-tavsiyeleri istikametinde hareket etmeye gayret ediniz. Ezbere ve onun bunun demesiyle değil.

Maamafih tavuk meselesinin hayli sıkıntılı olduğunu da hatırdan çıkartmamak lazım. O bakımdan bir kardeşiniz olarak, lütfen aşağıda vereceğim linkleri dikkat ve hassasiyetle okumanızı, ona göre davranmanızı tavsiye ederim.

http://www.mollacami.net/soru-ve-cevaplar-604.html (Özellikle bu yazıyı baştan sona sabırla mutlaka okuyup bu alandaki mâlumatınızı genişletiniz. Çünkü yapılan çalışma ve açıklamalar, hayatımızın her safhasında hemen hepimize lazım olabilecek türden bilgiler…)

http://www.halisece.com/sorulara-cevaplar/1398-yemekteki-zulmet-besmele-kuruyolum-tavuk.html

http://www.halisece.com/sorulara-cevaplar/1084-kuruyolum-erpilic-tavuk-hk.html

http://www.halisece.com/sorulara-cevaplar/1027-kuru-yolum-tavuk.html

Go to top